• Darmowa dostawa

  już od 600,00 zł

 • Kod rabatowy 5% START5

  na pierwsze zakupy

 • Szeroka Gama Produktów

  Ponad 500 produktów

 • Zadzwoń: 733-377-902

  Pon-Pt 8:00 - 16:00

 • Mail: bok@elektromax.pl

  Masz pytania napisz do nas

Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Otwórz drzwi na nową technologię i zainwestuj w wizjer elektroniczny

2024-04-12
Otwórz drzwi na nową technologię i zainwestuj w wizjer elektroniczny

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak technologia może zwiększyć bezpieczeństwo Twojego domu? Inwestycja w nowoczesny wizjer elektroniczny może być odpowiedzią na potrzeby bezpieczeństwa i komfortu, zarówno dla Ciebie, jak i Twojej rodziny.

Jak działa i co to jest wizjer elektroniczny do drzwi?

Wizjer elektroniczny do drzwi, często nazywany cyfrowym judaszem, to urządzenie, które rewolucjonizuje sposób, w jaki monitorujemy to, co dzieje się przed naszymi drzwiami. W przeciwieństwie do tradycyjnych wizjerów, modele elektroniczne wyposażone są w kamery, wyświetlacze LCD i często dodatkowe funkcje, takie jak nagrywanie czy detekcja ruchu.

Zasada działania jest prosta: kamera zamontowana na zewnątrz drzwi przesyła obraz na mały monitor umieszczony wewnątrz mieszkania. Dzięki temu mieszkańcy mogą zobaczyć, kto stoi przed drzwiami, bez potrzeby podchodzenia do drzwi. Niektóre modele oferują również możliwość robienia zdjęć lub nagrywania wideo, co jest szczególnie przydatne w przypadku nieproszonych gości lub w sytuacji zagrożenia. To nowoczesne rozwiązanie jest szczególnie polecane dla seniorów lub osób o ograniczonej mobilności, ponieważ zwiększa ich poczucie bezpieczeństwa, nie wymagając od nich wstawania i podchodzenia do drzwi.

Czy wizjer elektroniczny jest legalny?

Jedną z często zadawanych pytań jest, czy kamera w wizjerze w bloku jest legalna? Odpowiedź brzmi: tak, pod warunkiem że kamera skierowana jest wyłącznie na przestrzeń publiczną, czyli na przykład na korytarz przed mieszkanie, i nie narusza prywatności innych mieszkańców. Ważne jest, aby przed instalacją tego typu urządzenia skonsultować się z zarządem budynku oraz sprawdzić lokalne przepisy dotyczące monitoringu.

Instalacja nowoczesnego wizjera elektronicznego wiąże się z kilkoma kluczowymi aspektami prawno-etycznymi, które muszą być przestrzegane, aby zapewnić bezpieczeństwo w domu i nie naruszać przepisów. Na przykład, ustawienie kamery tak, aby nie obejmowała ona prywatnych obszarów sąsiednich mieszkań, jest nie tylko kwestią legalności, ale także względem dobrosąsiedzkich relacji.

Co więcej, jeśli chcesz stworzyć drzwi zewnętrzne z judaszem ważne jest, aby jego montaż nie wpływał na strukturalną integralność drzwi. Zalecana wysokość wizjera w drzwiach wynosi około 145 cm od podłogi, co umożliwia łatwy podgląd dla większości dorosłych bez potrzeby schylania się lub wchodzenia na palce. Praktykując te wskazówki stworzysz bezpieczny dom.

Co lepiej wybrać – wizjer tradycyjny czy elektroniczny?

Decydując między wizjerem tradycyjnym a elektronicznym, warto zastanowić się nad swoimi potrzebami. Tradycyjny wizjer jest prosty w montażu i obsłudze, jednak nie oferuje funkcji takich jak nagrywanie czy transmisja na żywo. Z drugiej strony, wizjery elektroniczne zapewniają znacznie szersze możliwości w zakresie bezpieczeństwa i wygody. Pozwalają na zdalne obserwowanie drzwi, nawet gdy nas nie ma w domu, dzięki połączeniu z aplikacją mobilną. Co więcej, modele z funkcją rozpoznawania twarzy czy detekcji ruchu mogą automatycznie informować nas o podejrzanej aktywności przed naszymi drzwiami, zwiększając bezpieczeństwo w domu.

Montaż wizjera elektronicznego w drzwiach krok po kroku

Montaż wizjera elektronicznego w drzwiach może wydawać się zadaniem wymagającym, ale dzięki przestrzeganiu poniższych kroków, większość osób może go przeprowadzić samodzielnie:

Krok 1: Wybór miejsca i demontaż starego wizjera

Upewnij się, że nowoczesny wizjer elektroniczny jest zamontowany na odpowiedniej wysokości wizjera w drzwiach. Zazwyczaj najlepszą praktyką jest umieszczenie go około 145 cm od podłogi, co umożliwia wygodne użytkowanie zarówno przez dorosłych, jak i dzieci. Jeżeli w drzwiach był już zamontowany wizjer, należy go teraz usunąć.

Krok 2: Przygotowanie otworu pod nowy wizjer

Jeśli wymiary starego i nowego wizjera się różnią, może być konieczne wykonanie nowego otworu lub dostosowanie obecnego. Użyj odpowiednich narzędzi, takich jak wiertarka z odpowiednim wiertłem, aby dostosować otwór do rozmiaru nowego wizjera.

Krok 3: Montaż kamery zewnętrznej

Zainstaluj kamerę zewnętrzną w przygotowanym otworze. Ważne jest, aby była ona skierowana w taki sposób, aby zapewniała klarowny widok na przestrzeń przed drzwiami, nie naruszając przy tym prywatności sąsiadów.

Krok 4: Instalacja monitora i systemu zasilania

Umieść monitor wewnątrz mieszkania w miejscu, które będzie wygodne do podglądu dla wszystkich domowników. Podłącz monitor do zewnętrznej kamery oraz do źródła zasilania. Jeśli model tego wymaga, przeprowadź także konfigurację połączenia z domową siecią Wi-Fi, co pozwoli na zdalne korzystanie z funkcji wizjera.

Krok 5: Testowanie i konfiguracja

Po zainstalowaniu wszystkich komponentów przetestuj działanie wizjera elektronicznego. Upewnij się, że obraz jest wyraźny i stabilny, a wizjer reaguje na ruch przed drzwiami, jeśli ma taką funkcję. Skonfiguruj dodatkowe ustawienia, takie jak czułość detektora ruchu czy harmonogram nagrywania, zależnie od potrzeb i specyfikacji modelu.

W obliczu rosnącej przestępczości i niepewności, inwestycja w dobry wizjer do drzwi wydaje się rozsądnym krokiem, który może znacząco zwiększyć bezpieczeństwo naszego domu. Wizjer elektroniczny to nie tylko wygoda, ale przede wszystkim dodatkowa ochrona, którą warto mieć na uwadze, planując zabezpieczenia swojego domu.

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.87 / 5.00 46 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-23
Szybko i Profesjonalnie
2024-05-08
Wszystko ok
pixelpixel