• Darmowa dostawa

  już od 600,00 zł

 • Kod rabatowy 5% START5

  na pierwsze zakupy

 • Szeroka Gama Produktów

  Ponad 500 produktów

 • Zadzwoń: 733-377-902

  Pon-Pt 8:00 - 16:00

 • Mail: bok@elektromax.pl

  Masz pytania napisz do nas

Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jaki rodzaj domofonu do domu jednorodzinnego wybrać?

2024-02-01
Jaki rodzaj domofonu do domu jednorodzinnego wybrać?

Wybór odpowiedniego domofonu jest decyzją, która wpływa nie tylko na komfort, ale również na bezpieczeństwo. Dzięki postępowi technologicznemu domofon do domu jednorodzinnego stał się czymś więcej niż prostym urządzeniem do komunikacji z gośćmi stojącymi przed drzwiami. Współczesne domofony oferują wiele funkcji, od podstawowych po zaawansowane rozwiązania m.in. z zakresu automatyki domowej. Sprawdźmy, jaki domofon do domu jednorodzinnego wybrać, omawiając ich rodzaje i funkcje.

Dlaczego warto zainwestować w domofon do domu jednorodzinnego?

Zainwestowanie w domofon do domu jednorodzinnego przynosi wiele korzyści, począwszy od zwiększenia bezpieczeństwa. Dzięki możliwości weryfikacji osoby dzwoniącej bez konieczności otwierania drzwi domownicy mogą uniknąć niepożądanych lub niebezpiecznych interakcji. Ponadto nowoczesny domofon do domu może być wyposażony w funkcję nagrywania. Dzięki temu może służyć jako dodatkowa forma monitoringu i odstraszenia potencjalnych intruzów. Domofony to także znaczące ułatwienie komunikacji wewnątrz domu, umożliwiające szybki kontakt z domownikami w różnych częściach posesji, co jest szczególnie przydatne w dużych domach i gospodarstwach.

Rodzaje domofonów - który wybrać?

Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów domofonów, z których każdy ma swoje unikalne cechy i zalety:

 • Domofony audio: To najprostszy domofon do domu jednorodzinnego, umożliwiający komunikację głosową z osobą przed drzwiami. Takie urządzenia są stosunkowo tanie i łatwe w instalacji.
 • Wideodomofony: Pozwalają na wizualną i głosową komunikację z odwiedzającymi. Współczesne wideodomofony oferują nie tylko wysokiej jakości obraz i dźwięk, ale także funkcję nagrywania. To najlepsze domofony do domu nowoczesnego.
 • Domofony z systemem kontroli dostępu: Zawierają funkcje takie jak karty dostępu, kody PIN, czy czytniki linii papilarnych, co znacznie zwiększa poziom bezpieczeństwa. Kontrola dostępu to rozwiązanie zwykle stosowane w firmach i domach wielorodzinnych.
 • Domofony IP (internetowe): Umożliwiają sterowanie przez Internet, co oznacza, że można nimi zarządzać zdalnie, z dowolnego miejsca na świecie, za pomocą smartfona, tabletu, czy komputera.

Krok po kroku - jak zainstalować domofon w domu jednorodzinnym?

Instalacja domofonu może się różnić w zależności od wybranego modelu i konfiguracji systemu. Oto ogólne kroki instalacji:

 • Planowanie: Zdecyduj, gdzie umieścić jednostkę zewnętrzną i wewnętrzną. Pamiętaj o zapewnieniu zasilania i ochrony przed warunkami atmosferycznymi.
 • Montaż jednostki zewnętrznej: Przy użyciu wiertarki i kołków rozporowych zamocuj obudowę jednostki zewnętrznej w wybranym miejscu, zazwyczaj przy bramie lub drzwiach wejściowych. Jaki domofon do furtki, a jaki do bramy? W obu przypadkach warto wybrać urządzenie trwałe, odporne na warunki atmosferyczne. Ciekawą opcją są również wizjery elektroniczne, które instaluje się w drzwiach.
 • Montaż jednostki wewnętrznej: Umieść jednostkę wewnętrzną w dogodnym miejscu w domu, z dostępem do zasilania.
 • Połączenie i konfiguracja: Połącz jednostki zgodnie z instrukcją producenta. Skonfiguruj system, ustawiając kamery, mikrofony i inne opcje. Szczególnego podejścia wymagają systemy sterowania bezprzewodowego, które łączą się z Wi-Fi.
 • Zabezpieczenie i finalizacja instalacji: Upewnij się, że wszystkie elementy systemu są solidnie zamocowane i odpowiednio zabezpieczone przed czynnikami zewnętrznymi, takimi jak deszcz, śnieg czy intensywne światło słoneczne.

Monter instalujący domofon w domu

Warto również sprawdzić, ile kosztuje montaż w domu jednorodzinnym. Zwykle jest to kilkaset złotych, ale dużo zależy od rodzaju domofonu i miejsca jego montażu.

Dodatkowe funkcje i bezpieczeństwo

Współczesne domofony oferują szereg dodatkowych funkcji, które nie tylko podnoszą komfort użytkowania, ale również znacząco zwiększają bezpieczeństwo domowników. Funkcje takie jak detekcja ruchu, nagrywanie wideo i audio, czy integracja z systemami alarmowymi pozwalają na stały monitoring wejścia do domu, nawet w nieobecności mieszkańców. To automatyka domowa, która unowocześnia dom i sprawia, że staje się miejscem wygodniejszym do życia.

Jeśli zastanawiasz się, jaki domofon do domu jednorodzinnego wybrać, zwróć uwagę na zaawansowane modele, które umożliwiają ustawienie specjalnych powiadomień o próbach dostępu, wysyłając alerty bezpośrednio na urządzenia mobilne właścicieli. Ponadto niektóre domofony oferują możliwość zdalnego otwierania drzwi lub bramy - oczywiście, gdy zostały wyposażone w elektrozaczepy, co jest szczególnie przydatne w przypadku przyjmowania paczek czy wpuszczania gości, gdy domownicy są zajęci lub nie mogą szybko dotrzeć do drzwi. Jaki domofon z funkcją otwierania bramy i furtki wybrać? Jeśli zależy Ci na elastyczności, wybierz model Wi-Fi.

Dodatkowe funkcje, łącząc wygodę z zaawansowanymi rozwiązaniami technologicznymi, sprawiają, że nowoczesne domofony są nieodłącznym elementem inteligentnych domów, dbającym o spokój i bezpieczeństwo mieszkańców.

Domofon przed wejściem do domu

Nowoczesne domofony - rozwiązania w Smart Home

Nowoczesne domofony to nie tylko urządzenia do komunikacji z osobami stojącymi przed drzwiami. Są one integralną częścią inteligentnych systemów domowych, oferując zaawansowane funkcje, które zwiększają bezpieczeństwo i komfort mieszkańców.

Współczesne rozwiązania w Smart Home pozwalają na integrację domofonu z innymi urządzeniami domowymi, co umożliwia stworzenie spójnego i funkcjonalnego systemu tworzącego inteligentny dom. Dzięki połączeniu z aplikacjami mobilnymi użytkownicy mogą odbierać powiadomienia o ruchu przed drzwiami, monitorować obraz z kamery na żywo, a nawet komunikować się z gośćmi, będąc poza domem. Ponadto domofon do domu jednorodzinnego w wersji Smart Home może być wyposażony w funkcje rozpoznawania twarzy, detekcji ruchu, a także możliwość integracji z systemami alarmowymi, co znacząco zwiększa poziom bezpieczeństwa.

To, jaki domofon do domu jednorodzinnego wybrać, w dużym stopniu zależy od indywidualnych potrzeb, oczekiwań dotyczących bezpieczeństwa oraz budżetu. Niezależnie od wybranego modelu, warto zainwestować w system, który zapewni nie tylko komfort, ale także skuteczne zabezpieczenie przed nieproszonymi gośćmi.

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.89 / 5.00 55 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-08
Szybciutko i bez problemów
2024-07-01
Wszystko prawidłowo.
pixelpixel